Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazywanie pamiątek do naszych zbiorów muzealnych. W polu zainteresowań Muzeum UW znajdują się wszelkie materiały dotyczące historii, działalności i życia artystycznego uczelni: obrazy, rzeźby, medale, narzędzia naukowe oraz dawne stroje. Z chęcią przyjmiemy też dokumenty (dyplomy, nominacje, indeksy) poświęcone pracy i osiągnięciom naukowym: rektorów, wybitnych profesorów i słynnych absolwentów.

Muzeum gromadzi również zdjęcia uniwersyteckiego zespołu architektonicznego przy ulicy Krakowskie Przedmieście oraz innych zabytkowych budowli położonych wzdłuż Traktu Królewskiego, a także budynków uniwersyteckich znajdujących się w innych lokalizacjach. Szczególnie interesujące dla zbiorów muzeum są fotografie sprzed 1945 r.

Wszystkie przekazane przez Państwa darowizny odnotowane zostaną w muzealnej dokumentacji oraz na stronie internetowej muzeum.

Jeżeli są Państwo zainteresowani przekazaniem obiektów do naszych zbiorów, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (22) 55 20 107 lub adresem muzeum.uw@adm.uw.edu.pl.

LISTA DARCZYŃCÓW:

– Piotr Bocian,