Karnawał Bajek – Festiwal Kreatywnego Odkrywania Muzeum

Czas karnawału jest wspaniałą okazją do rodzinnego spędzenia czasu i świetnej zabawy. Z tego powodu zapraszamy do innowacyjnego zwiedzania muzeów w ramach Festiwalu Karnawał Bajek.

Edukacja muzealna wychodzi poza ramy systemu szkolnego, jest jednak bardzo ważna dla rozwoju osobistego i rodzinnego. W szkole poznajemy obowiązkowy, przepełniony informacją materiał programowy natomiast w muzeum umacniamy korzenie dla własnych zainteresowań i pasji. Odkrywamy tradycję, która jest pokarmem dla naszej tożsamości, oraz jednocześnie natrafiamy na inspiracje niezbędne do rozwinięcia skrzydeł.

W trakcie festiwalu będziemy odkrywać kolejne muzea i ich kolekcje poprzez związane z nimi bajki i opowieści. Jednocześnie uczestnicy będą bawić się słowem i światłem poprzez wykonywanie twórczych zadań.

Festiwal organizowany jest przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, Międzynarodowe Centrum Edukacji Spersonalizowanej, Szkoły Salomon we współpracy z różnymi muzeami na terenie całego kraju.

Skarby Ziemi i Kosmosu

Uczestnicy poznają Bajkowego Profesora. Opowiemy o nowej wystawie jubileuszowej Muzeum, potem zajmiemy się tworzeniem strojów i przebieraniem się za Poszukiwacza Skarbów Nauki. Następnie z klocków MuBaBaO zbudujemy budynki Uniwersytetu i Obserwatorium, z papieru będziemy wykonywać ilustracje przestrzenne kolekcji zoologicznej i botanicznej. A na koniec zaprosimy do papierowego teatrzyku Poszukiwacza Skarbów Nauki!

Kiedy: 6 lutego 2016, godz. 16.00-18.00

Gdzie: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, Krakowskie Przedmieście 32, Warszawa.

Rezerwacja:  rezerwacja obowiązkowa mailem na adres zwiedzanie@adm.uw.edu.pl  – UWAGA, liczba miejsc ograniczona! BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Koszt: darmowe.

Wiek uczestników: 6–9 lat.

Dodatkowe informacje: zbiórka w szatni na parterze. Wejście do Pałacu od strony Krakowskiego Przedmieścia, pod atlantami.