Muzeum UW na Sorbonie – wystawa „Université de Varsovie: hier et aujourd’hui”

8 lutego rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Marcin Pałys, oraz rektor Uniwersytetu Paris-Sorbonne, prof. Barthélémy Jobert, otworzyli wystawę „Université de Varsovie: hier et aujourd’hui”. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ośrodkiem Kultury Polskiej na uczelni paryskiej (Centre de civilisation polonaise). Z kilkudziesięciu plansz można dowiedzieć się zarówno faktów historycznych, obejrzeć plany, ryciny i zdjęcia, jak również przeczytać o wybitnych postaciach, które łączyły Polskę i Francję.

Wystawę można oglądać do 3 marca w gmachu Paris-Sorbonne, Centre universitaire Malesherbes, hall., 108, bd Malesherbes. Ekspozycji towarzyszy folder w języku francuskim (dostępny również w naszym Muzeum).

adam paryæ warszawa adam quelques invites adam sukcesy dodatkowy muzeum