Muzeum UW

WYSTAWA/ ARTYSCI SASKIEJ KEPY WARSZAWA/ SASKA KEPA/ 20161110

„Artyści Saskiej Kępy” – wystawa warszawskich twórców

  |   Aktualności

Do 4 grudnia 2016 roku w PROM-ie Kultury Saska Kępa można oglądać wystawę „Artyści Saskiej Kępy”. Jest ona częścią obchodów 100-lecia przyłączenia Saskiej Kępy do stolicy. Jej pomysłodawcą i kuratorem jest Magdalena Czerwosz – artystka i była radna Warszawy, która jest też absolwentką Wydziału Geologii UW. Wystawa to wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczno-społeczne, jej założeniem jest zaprezentowanie żyjących i nieżyjących artystów związanych z Saską Kępą. Na ekspozycji można obejrzeć dzieła 172 twórców – malarstwo, rzeźbę, grafikę, witraże, ceramikę, tkaniny, medale, filmy i video. Wyboru dokonali sami artyści bądź dysponenci ich spuścizny.

 

08769
Wśród artystów obecnych na wystawie Stanisław Czajka studiował filologię polską na UW, Mateusz Grochocki ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, Maria Michałowska ukończyła filologię polską i historię sztuki na UW, Adam Roman (twórca „Sztafety” przy Stadionie Narodowym) ukończył historię sztuki na UW. Patronem honorowym wystawy jest Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, nasza zaprzyjaźniona sąsiadka z drugiej strony Krakowskiego Przedmieścia (m.in. to konserwatorzy z ASP czuwają nad uniwersyteckimi rzeźbami i eksponatami naszego muzeum).

 

WYSTAWA/ ARTYSCI SASKIEJ KEPY WARSZAWA/ SASKA KEPA/ 20161110

 

Wystawie towarzyszy liczący 192 strony katalog zaprojektowany przez Ewę Brykowską, w którego części wstępnej znajdują się teksty o wystawie, początkach dzielnicy i środowisku artystycznym na Saskiej Kępie. Obok biogramów, zdjęć artystów i ich dzieł znalazły się również wypowiedzi, w których opisują oni swój związek z Saską Kępą.
Zapraszamy!

 

ask_plak