Rekord frekwencyjny i dobra zabawa – tak wyglądała Noc Muzeów w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. Muzeum UW zaprosiło zwiedzających na wystawę o dawnym uniwersyteckim Gabinecie Zoologicznym. Sala Balowa pałacu na tę jedną noc zmieniła się w zieloną przestrzeń, gdzie spotkać można było najciekawsze okazy z kolekcji, m.in. wilka workowatego, trzewikodzioba, panterę śnieżną czy kondora (na co dzień niedostępne, przechowywane w magazynach Muzeum Zoologii PAN, aktualnego opiekuna zbiorów). Rolę przewodnika po wystawie pełniła karta zadań z zagadkami. Na wszystkich, którzy ją wypełnili czekały upominki.

Przy stanowisku warsztatowym starsi i młodsi badacze mogli przenieść się w czasie do „złotego wieku przyrodoznawstwa”.  Na wzór XIX-wiecznych zoologów wspólnie odkrywaliśmy nowe, nieznane dotąd nauce gatunki zwierząt. Powstało w ten sposób ponad 120 niepowtarzalnych kart inwentarzowych, uwzględniających występowanie i pożywienie stworzeń takich jak bykoskoczki, psioptaki, krokodonosy czy lewry.

Tuż obok można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w gabinecie badacza. Każdy mógł usiąść za biurkiem, założyć hełm prawdziwego podróżnika, wędrować palcem po mapie i wyznaczać nowe trasy  ekspedycji.

Dziękujemy naszym wolontariuszom za ciężką pracę, Radiu Kampus za muzyczne wsparcie przed Pałacem Tyszkiewiczów-Potockich i wszystkim uniwersyteckim pracownikom, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie! Widzimy się za rok!

DSC_9710_DxO

DSC_9737_DxO