Aktualizacja 19.12.2017: zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia (u dołu strony).

Jeśli nigdy nie brali Państwo udziału w wydarzeniu, które byłoby jednocześnie finisażem jednej wystawy i wernisażem drugiej, to jest okazja! 18 grudnia o godz. 12.00 zapraszamy do Starej Biblioteki UW na finisaż wystawy „Rektor Józef Brudziński i tradycje niepodległościowe na Uniwersytecie Warszawskim”. Jednocześnie będzie to otwarcie wystawy „Nowoczesność, duma i tradycja. Od XIX-wiecznych gabinetów naukowych do współczesnych pracowni Uniwersytetu Warszawskiego”, która będzie dostępna dla wszystkich najpierw na Krakowskim Przedmieściu przed naszym Pałacem, a od 20 grudnia wystawa przeniesie się na teren kampusu centralnego przed Starą Bibliotekę.

Finisaż/wernisaż to jednak nie koniec poniedziałkowych wydarzeń. O godz. 15.30 zapraszamy do Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ul. Żwirki i Wigury 63) na otwarcie kolejnej wystawy poświęconej Józefowi Brudzińskiemu. Otwarciu będzie towarzyszyć sesja naukowa, którą otworzy nasz kustosz, Krzysztof Mordyński, z referatem pt. „Warszawa obywatelska. Stolica w latach I Wojny Światowej”.

Zapraszamy!

uw finisaz

Projekt „Ekspozycje jubileuszowe, konferencje naukowe i wykłady publiczne z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego” finansowany w ramach umowy 991/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.