Nawiązując do dwóch prezentowanych do niedawna na Uniwersytecie Warszawskim wystaw poświęconych Henrykowi Sienkiewiczowi i „Quo vadis”, mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie podsumowujące uniwersyteckie obchody Roku Henryka Sienkiewicza zorganizowane przez Muzeum UW we współpracy z Muzeum Narodowym w Kielcach. Będzie to okazja do wysłuchania referatów, obejrzenia filmu dokumentalnego oraz zapoznania się z najnowszymi publikacjami dotyczącymi „Quo vadis”. Zaprezentowane zostaną także rekonstrukcje strojów i ekwipunku legionisty i gladiatora wraz z profesjonalnym komentarzem odtwórców tych ról.

Spotkanie odbędzie się w auli audytoryjnej Starej Biblioteki UW (Krakowskie Przedmieście 26/28) w czwartek, 23 lutego, w godz. 14.00-18.00.

Program ramowy:

Uroczyste otwarcie spotkania

Wprowadzenie dyrektora Muzeum UW, prof. dr. hab. Jerzego Miziołka

prof. Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach i Agnieszka Lasek-Kowalska, kurator Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

Próba podsumowania Roku Henryka Sienkiewicza

prof. Maria Bokszczanin