Michał Anioł na Uniwersytecie Warszawskim!

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum Łazienki Królewskie mają przyjemność zaprosić na projekt „Michał Anioł w Warszawie”, w ramach którego w obu placówkach odbywają się wystawy, wykłady i zajęcia muzealne. Od 19 maja 2012 r. w zabytkowej Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego UW można podziwiać osiem pochodzących z początków XX wieku gipsowych kopii najsłynniejszych dzieł rzeźbiarskich mistrza renesansu. Wystawie „Michał Anioł w Warszawie. Poetyka rysunku i odlewu gipsowego” towarzyszy broszura, która pozwala skonfrontować te dzieła z rycinami i rysunkami odwołującymi się do jego twórczości. Kopie wypożyczone z Łazienek Królewskich wpisują się w historię Sali Kolumnowej, w której dwieście lat temu prezentowano odlewy gipsowe pochodzące ze słynnej kolekcji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Wystawa „Michał Anioł w Warszawie. Poetyka rysunku i odlewu gipsowego”
Sala Kolumnowa, Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Wystawa jest czynna w środy w godzinach 10.00-16.00
Wstęp wolny.

Patronat medialny nad wystawą objął miesięcznik „Spotkania z Zabytkami”.

Projektowi towarzyszą wykłady i przedsięwzięcia edukacyjne. Z ofertą Muzeum Łazienki Królewskie przygotowaną na tę okazję można zapoznać się na stronie Ośrodka Edukacji Muzealnej. Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do zwiedzania dzieci i młodzież szkolną i proponuje udział w lekcji muzealnej „Magia gipsu”. Lekcja obejmuje zwiedzanie wystawy i poznanie historii kolekcji odlewów gipsowych zapoczątkowanej przez króla Stanisława Augusta, obowiązuje rezerwacja (tel. 22 55 20 107, zwiedzanie@adm.uw.edu.pl).

[singlepic id=535 w=280 h=180 float=center]