14 maja 2016 odbyła się kolejna Noc Muzeów, w której brał udział Uniwersytet Warszawski. Zwiedzający mogli nie tylko obejrzeć kampus główny w nocnej scenerii, ale również po raz pierwszy wejść do odnowionych wnętrz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, odwiedzić Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie, siedzibę Radia Kampus czy Ogród Botaniczny UW.

NOC MUZEÓW 2016

Jak co roku kampus uniwersytecki zyskał niezwykłą iluminację. Na fasadzie Starej Biblioteki UW pokazywaliśmy wyjątkowy mapping, który wzbudzał niemałe zainteresowanie odwiedzających. Fantastycznie zaprezentowały się zespoły uniwersyteckie – Chór śpiewał między innymi przeboje Adele, Collegium Musicum postawiło na klasykę, Zespół Pieśni i Tańca „Warszawianka” wirował w tańcu w Pałacu Kazimierzowskim, a Teatr Hybrydy przedstawiał m.in. fragmenty spektaklu „Sercowa Ruletka” na podstawie twórczości Stefanii Grodzieńskiej i Leszka Czajkowskiego. Pod Szkołą Główną Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego przeniósł na chwilę widzów w początki XIX wieku, a miłośnicy książek mogli zaopatrzyć się w najnowsze propozycje Wydawnictw UW. W Audytorium Maximum oraz na Scenie Głównej przed Starą Biblioteką grali DJ-e z kolektywu ON&ON na czele z DJ Bumim. Fani nowych technologii mogli zeskanować się w 3d w Starej Bibliotece UW. Były również pocztówki, fotobudki, pyszne jedzenie i wyjątkowa atmosfera.

NOC_MUZEOW_2016_28 kopia

W Muzeum UW z kolei czekały na chętnych nie tylko piękne pałacowe wnętrza, ale przede wszystkim nasza nowa wystawa stała, która budziła niemałe zainteresowanie. Wyjątkowo również można było obserwować Krakowskie Przedmieście przez zabytkową lunetę.

NOC_MUZEOW_2016_68 kopia

Mieścił się u nas także jeden z punktów gry miejskiej organizowanej przez Miasto przy współpracy z Huntlyapp. W grze wzięło udział 838 graczy. Zwycięzca gry miejskiej odwiedził 19 placówek, zdobył 220 punktów. Co ciekawe, uczestnicy gry mogli wzajemnie zapraszać się do zabawy i przez to zdobywali dodatkowe punkty na starcie gry oraz w trakcie jej trwania. Podobno byliśmy jednostką częściej odwiedzaną 🙂

Podczas Nocy nasze muzeum odwiedziło 3951 osób, natomiast na kampus główny weszło ponad 10 tysięcy osób.

NOC_MUZEOW_2016_11 kopia

Wydarzenie wsparli licznie niezastąpieni wolontariusze związani z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu oraz niezrzeszeni.

NOC_MUZEOW_2016_74 kopia

Zapraszamy do obejrzenia większej liczby zdjęć na naszym profilu facebookowym – Wydarzenie Noc Muzeów 2016 na UW