Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na Noc Muzeów 19 maja 2018 r. – pałac Tyszkiewiczów-Potockich (Krakowskie Przedmieście 32) będzie można zwiedzać między 19.00 a 1.00 w nocy. W środku czekają na Was nie tylko piękne pałacowe wnętrza i nasza stała wystawa (na co dzień dostępna tylko w dni robocze), ale także wystawa okolicznościowa i dodatkowe atrakcje.

Wystawa stała: „Orzeł i pięć gwiazd Uniwersytetu”

Zobacz, jak studiowano 200 lat temu, i poznaj fascynujące kolekcje biblioteczne, medyczne, numizmatyczne, botaniczne, zoologiczne, mineralogiczne… Posłuchaj, co robił na Uniwersytecie Fryderyk Chopin, zobacz, jak uczyli się słynni artyści, poznaj wybitne postacie ze świata nauki i sztuki.

Wystawa z okazji Nocy Muzeów: „Zza oceanu i z domowego archiwum: nabytki Muzeum UW”

Co łączy rzeźbę i rysunki z XIX wieku, tabliczkę łupkową, szkicownik budowy anatomicznej stawonogów i ręcznie robioną laleczkę? Te i inne obiekty Muzeum otrzymało w darze lub zakupiło w ostatnich miesiącach. Prezentujemy je wszystkie specjalnie dla Was, tylko tego jednego wieczora!

Przenieś się w czasie. Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie w todze profesorskiej lub w kurtce studenta uszytych według XIX-wiecznych wzorów. W błękicie każdemu do twarzy!

Poznaj korporacje akademickie. Co oznaczają kolory i wzory na studenckich czapkach? Po co była studentowi szpada i kto pił z kufla w kształcie czaszki?

Skopiuj z nami dzieło sztuki. Artyści – do sztalug! Dla każdego rysownika mamy w prezencie kolorUWanki uniwersyteckie.

Wylosuj nagrodę na loterii. Zachowaj darmowy bilet wstępu do Muzeum, słuchaj Radia Kampus i zgarnij uniwersyteckie gadżety i publikacje.

A, właśnie – zagra dla Was akademickie Radio Kampus! Zapraszamy 19 maja na Krakowskie Przedmieście.