Mamy wielką przyjemność donieść Państwu, że prof. dr hab. Jerzy Miziołek, dyrektor Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, został odznaczony Orderem Kawalera OMRI (Ordine al Merito della Repubblica Italiana) przyznawanym przez prezydenta Włoch za zasługi dla Republiki Włoskiej. Doceniona została jego wieloletnia działalność na polu promowania kultury włoskiej i zacieśniania kontaktów polsko-włoskich, uwieńczona licznymi publikacjami, wystawami i konferencjami poświęconymi tej tematyce. Odznaczenie wręczył Ambasador Włoch Alessandro De Pedys, który wygłosił laudację i skierował do laureata ciepłe słowa, podsumowujące długotrwałą osobistą współpracę. Kameralna uroczystość odbyła się w ambasadzie Republiki Włoskiej 16 października 2018 roku. Congratulazioni!