Muzeum UW

Czarny plakat z białym napisem 27 finał 2019, wypełniający większośc plakatu. Z prawej strony przedstawiono logo akcji, czyli napis wielka orkiestra świątecznej pomocy wpisany w czerwone serce.

Pomaganie jest dziecinnie proste! Muzeum UW gra razem z WOŚP

  |   Aktualności

Zapraszamy do licytacji wyjątkowego spaceru

po wyjątkowym miejscu – historycznym kampusie Uniwersytetu Warszawskiego!

Zaproś najbliższych, przyjaciół, zaskocz niepospolitym prezentem wyjątkową osobę! 

 

 

Zachęcamy do udziału w licytacji wyjątkowego spaceru po wyjątkowym miejscu – historycznym kampusie Uniwersytetu Warszawskiego. Pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Sprawdźcie także listę innych aukcji UW i koniecznie weźcie w nich udział 🙂!

 

 

Zabytkowy zespół gmachów uniwersyteckich przy Krakowskim Przedmieściu, skupiony wokół najstarszego z nich – Pałacu Kazimierzowskiego, należy z pewnością do najpiękniejszych fragmentów historycznego Traktu Królewskiego. Architektura uniwersyteckich budynków oraz otaczająca je bujna zieleń tworzą w centrum stolicy Polski swoistą enklawę o szczególnym klimacie, pozwalającym wytchnąć od wielkomiejskiego pośpiechu i gwaru.

 

O losach Uniwersytetu Warszawskiego, nierozerwalnie związanych z historią Warszawy i całej Rzeczypospolitej, opowie przewodnik – pracownik Muzeum UW. Odsłoni on niejeden sekret i niejedną tajemnicę, związane z tym wyjątkowym miejscem w sercu Warszawy.

 

Zwiedzając zabytkowy kampus będziesz miał okazję obejrzeć rzadko i tylko na wyjątkowe okazje udostępniane, reprezentacyjne wnętrza Uniwersytetu Warszawskiego:

  •  Salę Złotą, Salę Senatu i gabinet rektora w Pałacu Kazimierzowskim,
  •  Salę Kolumnową w gmachu Wydziału Historycznego,
  •  Salę Balową w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich,

a także obejrzeć ekspozycję Muzeum UW.

 

Termin zwiedzania do uzgodnienia.

 

Gorąco zapraszamy do licytacji!

 

https://charytatywni.allegro.pl/zwiedzanie-kampusu-uw-z-przewodnikiem-i8712418