Uniwersyteccy pionierzy sportu akademickiego. Sportowcy AZS Warszawa z indeksem w latach 1916-1939 – wystawa Muzeum UW i Zarządu Głównego AZS

W marcu 1923 r. powstała w Warszawie Centrala Polskich Akademickich Związków Sportowych. Z tej okazji w Pałacu Kazimierzowskim 25 marca br. odbędzie się uroczysta sesja poświęcona sportowi akademickiemu. Muzeum UW, wspólnie z ZG AZS przygotowało wystawę archiwalno-fotograficzną pt: Uniwersyteccy pionierzy sportu akademickiego. Sportowcy AZS Warszawa z indeksem w latach 1916-1939.

Ekspozycja na 12 planszach pokazuje rozwój sportu na naszej uczelni. Unikalne zdjęcia (często po raz pierwszy publikowane) oraz dokumenty znalezione w Archiwum UW stanowią zbiór ciekawych wiadomości o pierwszych uniwersyteckich sportowcach.

Wystawa czynna będzie w Pałacu Kazimierzowskim na I piętrze tylko jeden dzień. Kilka dni później na dłużej zagości w naszym kompleksie sportowym w hali przy ul. Banacha.

Scenariusz: Robert Gawkowski
Opracowanie plastyczne: Anna Bińkowska