„Uniwersytet Warszawski w okresie życia Fryderyka Chopina i na progu III tysiąclecia” – wystawa UW w Bratysławie (13.11-07.12.2012)

Od 13 listopada do 7 grudnia br. w hali wejściowej Uniwersytetu Jana A. Komeńskiego w Bratysławie (Šafárikovo nám. 6) będzie prezentowana wystawa Uniwersytet Warszawski w okresie życia Fryderyka Chopina i na progu III tysiąclecia. Pierwsza część wystawy prezentuje najstarszą uczelnię za czasów Fryderyka Chopina, który sam był jej absolwentem. Zwiedzający będą mogli obejrzeć plany uniwersytetu z pierwszej połowy XIX w., szkice najważniejszych budowli: Pałacu Kazimierzowskiego, budynków Pomuzealnego i Audytoryjnego, a także projekty uczelnianych strojów historycznych. Druga część ekspozycji przedstawia natomiast najciekawsze przykłady współczesnej architektury Uniwersytetu tj. Bibliotekę Uniwersytecką, nowy gmach Wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej oraz projekt budynku Wydziału Psychologii. 21 listopada o godz. 15.00 wystawę oficjalnie otworzą dyr. Muzeum UW prof. Jerzy Miziołek oraz Ambasador RP w Bratysławie dr Andrzej Krawczyk.

Organizatorzy: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet im. Jana A. Komeńskiego w Bratysławie,  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bratysławie,  Polski Instytut w Bratysławie, Centrum Informacji Studenckiej UW oraz Program Erasmus.  Patroni: Radio Kampus oraz 3DTV.