Już 30 sierpnia 2017 r. Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Uniwersytet Warszawy”. O godz. 16.30 w Sali Balowej pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Krzysztof Mordyński opowie o architekturze i dekoracjach pałacu, będącego dziś siedzibą Muzeum UW. Po części wykładowej przewidziany jest spacer, podczas którego będzie można lepiej poznać architektoniczne dzieło Jana Chrystiana Kamsetzera (i innych znakomitych budowniczych i artystów). Wstęp wolny – zapraszamy!

Program prelekcji (sierpień-grudzień)

• 30 sierpnia, godz. 16.30, Sala Balowa Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, Krzysztof Mordyński, „Atlanci i tancerki. Pałac Tyszkiewiczów-Potockich – Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego” (wykład połączony ze spacerem).
  • 27 września, godz. 16.30, Sala Balowa Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, Krzysztof Mordyński, „Gabinety naukowe Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego”.
  • 25 października, godz. 16.30, Sala Balowa Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, prof. dr hab. Jerzy Miziołek, „200-lecie pierwszego publicznego muzeum w dziejach Polski (Muzeum Sztuk Pięknych Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego)”.
  • 29 listopada, godz. 16.30, Sala Balowa Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, Adam Tyszkiewicz, Kadet Tadeusz Kościuszko. Tradycje Szkoły Rycerskiej”.
  • 20 grudnia (wyjątkowo przedostatnia środa miesiąca), godz. 16.30, Sala Balowa Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, Adam Tyszkiewicz, „Rektor Józef Brudziński – Uniwersytet od nowa”.