W dniu wczorajszym na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Otwartym wykład inauguracyjny pt. „Mało znane i nieznane historie Uniwersytetu Warszawskiego – 200 lat stołecznej Alma Mater” wygłosił pracownik Muzeum UW – Adam Tyszkiewicz. Na wykładzie prelegent wyjaśnił dlaczego w Australii można spotkać herb Uniwersytetu Warszawskiego, co robiły na Uniwersytecie słonie i żyrafy w XIX w., na jakie wykłady uczęszczał Fryderyk Chopin na UW oraz gdzie na Uniwersytecie Warszawskim miał stanąć obelisk.

 

[singlepic id=1158 w=260 h=220 float=left]

Temat wykładu inauguracyjnego został wybrany nieprzypadkowo. Nadchodzący rok akademicki to bowiem rok obchodów Jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego, w których Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego bierze aktywny udział jako organizator wydarzenia edukacyjno-kulturalnego Uniwersytecki wehikuł czasu – UW 200 lat temu oraz projektu gromadzącego anegdoty i pamiątki związane z Uczelnią.

 

Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego to jednostka realizująca w praktyce ideę life long learning, czyli kształcenia ustawicznego. Organizujemy otwarte kursy, które prowadzone są przez nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Warszawskiego. W zajęciach może brać udział każda osoba, niezależnie od wcześniejszego wykształcenia, która ukończyła 16 lat – górnej granicy wieku nie ma. Na tle dostępnej na rynku oferty kursy Uniwersytetu Otwartego wyróżniają się oryginalną tematyką, autorskimi programami i metodami dostosowanymi do potrzeb osób dorosłych.