Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych zapraszają w środę 27 marca  2019 roku na wykład z cyklu:

DZIEDZICTWO AKADEMICKIE I HISTORIA NAUKI.

WYKŁAD PT. „MUZEUM UCZELNIANE – W POSZUKIWANIU SWOJEJ TOŻSAMOŚCI” WYGŁOSI PROF. MARCIN CHRZANOWSKI.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich.

Ekspozycja muzealna będzie tego dnia otwarta do godziny 19.00.

Prof. Marcin Chrzanowski, wychowanek i wieloletni pracownik naukowy Politechniki Krakowskiej, specjalista w zakresie mechaniki materiałów i konstrukcji, pełnił  szereg funkcji akademickich, m.in.: kierownika katedry, prodziekana, prorektora i – w latach 2002-2005  – rektora tej uczelni.
Z jego inicjatywy  w roku 2004 powstało Muzeum Politechniki Krakowskiej, z którym jest związany do dzisiaj. O pozazawodowych zainteresowaniach humanistycznych prof. Chrzanowskiego świadczy m.in. jego członkostwo w Królewskim Towarzystwie Nauki i Literatury w Göteborgu
(KVVS, Kungl. Vetenskaps- och Vitterhets-Samhället i Göteborg).

Cykl wykładów 2019 poprawka