Muzeum UW

Begin zaproszenie

Wykład prof. Szewacha Weissa o Menachemie Beginie – nobliście, absolwencie UW

  |   Aktualności
Muzeum UW oraz Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, przy wsparciu Menachem Begin Heritage Center, zapraszają 30 maja 2017 roku na wykład profesora Szewacha Weissa „Menachem Begin – laureat Pokojowej Nagrody Nobla, premier Izraela, absolwent UW”. Wstęp wolny, początek spotkania o godz. 16.45.

 

Menachem Begin urodził się w 1913 roku w Brześciu nad Bugiem. W 1935 roku ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W Auditorium Maximum UW znajduje się dziś tablica pamiątkowa poświęcona słynnemu absolwentowi.
W latach 1977-1983 był premierem Izraela. Pokojową Nagrodę Nobla otrzymał w 1978 roku wraz z prezydentem Egiptu Anwarem as-Sadatem, po negocjacjach izraelsko-egipskiego traktatu pokojowego.

 

Spotkanie inauguruje cykl wykładów o laureatach Nagrody Nobla związanych z Uniwersytetem Warszawskim, do których wygłoszenia Muzeum UW zaprosiło specjalistów, przedstawicieli różnych dziedzin akademickich. Cykl jest częścią projektu „Ekspozycje jubileuszowe, konferencje naukowe i wykłady publiczne z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego” wspartego dotacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Aktualizacja: Dziękujemy za udział w spotkaniu! Zanim prof. Weiss przybliżył losy Menachema Begina swoją charyzmatyczną opowieścią, zebranych przywitali prof. Jerzy Miziołek, dyrektor Muzeum UW, i prof. Stanisław Sulowski dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Kolejne spotkanie o noblistach UW już 21 czerwca.