Muzeum UW

Wystawa „Ptolemais zaginione miasto w Libii” (15.03-15.04.2012)

|   Aktualności, Galerie zdjęć, Wystawy

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego informuje, że 15 marca o godzinie 14:00 w budynku Starej Biblioteki UW odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Mirona Bogackiego „Ptolemais zaginione miasto w Libii”. Promuje ona nowo wydany album fotograficzny o tym samym tytule. Zdjęcia i publikacja są owocem 6 wyjazdów do Libii w latach 2006 – 2010.

Wykopaliska w Ptolemais zapoczątkowane zostały przez profesora Tomasza Mikockiego 11 lat temu. Od początku miejsce to urzekło badaczy zarówno wartością naukową jak i wyjątkowym, romantycznym klimatem antycznych ruin. Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia ze starożytnego miasta jak i nie mniej ciekawych okolic. Na fotografiach oprócz pozostałości grecko-rzymskiej kultury oraz archeologów i konserwatorów znaleźli się również mieszkańcy dzisiejszej Tolmeity, wsi po części znajdującej się na ruinach Ptolemais.

Wystawa potrwa do 14 kwietnia. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Autor oprócz zdjęć z ziemi wykonał także fotografie z powietrza. Do tego celu posłużył mu zdalnie sterowany podwieszony pod latawcem aparat. Podczas otwarcia będzie można kupić nowo wydaną publikację albumową w promocyjnej cenie. Na wernisażu serwowane będą arabskie potrawy i nawiązujące do kultury antycznej napoje.