Muzeum UW

Wystawa „Ptolemais zaginione miasto w Libii” (15.03-15.04.2012)

  |   Aktualności, Galerie zdjęć, Wystawy

 
 

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego informuje, że 15 marca o godzinie 14:00 w budynku Starej Biblioteki UW odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Mirona Bogackiego „Ptolemais zaginione miasto w Libii”. Promuje ona nowo wydany album fotograficzny o tym samym tytule. Zdjęcia i publikacja są owocem 6 wyjazdów do Libii w latach 2006 – 2010.
 
Wykopaliska w Ptolemais zapoczątkowane zostały przez profesora Tomasza Mikockiego 11 lat temu. Od początku miejsce to urzekło badaczy zarówno wartością naukową jak i wyjątkowym, romantycznym klimatem antycznych ruin. Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia ze starożytnego miasta jak i nie mniej ciekawych okolic. Na fotografiach oprócz pozostałości grecko-rzymskiej kultury oraz archeologów i konserwatorów znaleźli się również mieszkańcy dzisiejszej Tolmeity, wsi po części znajdującej się na ruinach Ptolemais.

no images were found

Wystawa potrwa do 14 kwietnia. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 Autor oprócz zdjęć z ziemi wykonał także fotografie z powietrza. Do tego celu posłużył mu zdalnie sterowany podwieszony pod latawcem aparat. Podczas otwarcia będzie można kupić nowo wydaną publikację albumową w promocyjnej cenie. Na wernisażu serwowane będą arabskie potrawy i nawiązujące do kultury antycznej napoje.

no images were found