W tym roku przypada 100 rocznica powstania Zakład Archeologii Przedhistorycznej w Uniwersytecie Warszawskim. Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW, Muzeum UW, Instytut Archeologii UW oraz Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie zapraszają na obchody jubileuszu, które rozpoczną się 1 listopada otwarciem wystawy poświęconej profesorowi Erazmowi Majewskiemu, pierwszemu kierownikowi wspomnianego Zakładu.

Erazm Majewski (1858-1922) był postacią nietuzinkową – chemik i farmaceuta z wykształcenia, przemysłowiec i businessman z zawodu, archeolog – samouk, który został pierwszym profesorem zwyczajnym archeologii w Uniwersytecie Warszawskim.

Wystawa poświęcona prof. Majewskiemu będzie prezentowana w dniach 1-17 listopada, przy Krakowskim Przedmieściu 32, przed wejściem głównym do Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego (Pałac Tyszkiewiczów-Potockich).

Autorzy wystawy:

Aleksandra Klecha, Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW

Maria Krajewska, Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie

Oprawa graficzna:

Przemysław Krall

Instytucje:

Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego

Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego

Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie

Termin:

1-17.11.2019

Dostępność:

Wystawa otwarta, ul. Krakowskie Przedmieście 32, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego (przed wejściem głównym).

Strona wydarzenia:

www.facebook.com/events/2516354465149556/