Zwiedzanie

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane do obejrzenia ekspozycji w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. Zwiedzający będą mieli okazję pod opieką muzealnego przewodnika zapoznać się szczegółowo z historią, życiem artystycznym oraz zabytkami największej warszawskiej uczelni.

 

palac_top - 1

 

Obecnie Muzeum oferuje zapoznanie się z wystawę stałą w Sali Stołowej oraz obejrzenie wspaniałych, klasycystycznych wnętrz Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich: hol, Sala Bilardowa oraz Sala Balowa (w miarę dostępności). Dodatkowo, już wkrótce, Muzeum planuje stworzenie w Sali Bilardowej nieinwazyjnej dla wnętrz wystawy dotyczącej historii, architektury i rzeźby Pałacu Tyszkiewiczów.

 

Zachęcamy także do skorzystania z propozycji spacerów tematycznych na terenie kampusu uniwersyteckiego. Godzinny spacer z przewodnikiem pozwoli zwiedzającym zapoznać się wnikliwie z unikalnym zespołem architektonicznym przy Krakowskim Przedmieściu.

 

wycieczka - 1

 

Zwiedzający indywidualni – wejścia bezpłatne.

 

Grupy (do 25 osób) prosimy o wcześniejsze rezerwacje telefoniczne bądź mailowe (zwiedzanie@adm.uw.edu.pl). Koszt oprowadzania grupy w języku polskim wynosi 90 zł, w języku angielskim – 130 zł. Oprowadzanie trwa około godziny, obejmuje zwiedzanie ekspozycji stałej w Muzeum UW oraz kampusu centralnego przy Krakowskim Przedmieściu.

 

UWAGA – w przypadku chęci otrzymania faktury prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu. Nie ma możliwości płatności kartą.

 

Szczegółowe warunki zwiedzania:

Zwiedzanie ekspozycji oraz uniwersyteckiego kampusu odbywa się w godzinach 9.00 – 16.00 (ostatnia grupa rozpoczyna o 15.00) od poniedziałku do piątku. Dla zorganizowanych grup istnieje możliwość zamówienia zwiedzania Muzeum w innych godzinach po wcześniejszej rezerwacji. Rezerwację zwiedzania można dokonać pod numerem telefonu: 22 55 20 107 lub pod adresem mailowym: zwiedzanie@adm.uw.edu.pl.

2. Wstęp do Muzeum dla indywidualnych zwiedzających jest bezpłatny. Obowiązkowa opłata za grupę (do 25 osób) korzystającą z usług muzealnego przewodnika wynosi 90 zł brutto (język polski), 130 zł brutto (język obcy). Cena ta obejmuje opiekę przewodnika muzealnego na ekspozycji oraz podczas spaceru na terenie Uniwersytetu. Płatność uiszczana jest na miejscu, w Muzeum, w dniu wizyty.

3. Przewidywany czas zwiedzania Muzeum UW i kampusu uniwersyteckiego: do 80 min.

4. Muzeum oferuje oprowadzanie w językach: angielskim, francuskim, włoskim, ukraińskim, białoruskim, rosyjskim, ormiańskim, gruzińskim, azerskim, litewskim, czeskim, słowackim, węgierskim, rumuńskim, bułgarskim, albańskim

5. Minimalny wiek uczestników grup zwiedzających z przewodnikiem ekspozycję Muzeum i kampus UW wynosi 5 lat.

6. W 2017 r. Muzeum będzie nieczynne w dni robocze: 16.06; 14.08.

7. W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzających informujemy, że Sala Kolumnowa w Budynku Pomuzealnym jest otwarta dla zwiedzających w każdą środę, w godz. 10.00-17.00, z wyjątkiem dni, w których Sala jest wynajmowana.

8. W niedalekiej odległości od Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się bezpłatne miejsce do parkowania autokarów – wzdłuż Ogrodu Saskiego na ul. Królewskiej.

9. W przypadku spóźnienia grupy na zwiedzanie ponad 15 min Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zastrzega sobie możliwość odwołania oprowadzania lub skrócenia czasu usługi przewodnickiej.